Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü İş Olanakları

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü  iş imkanları, Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu İş İmkanları Hakkında Bilgi Tütün Eksperliği Yüksekokulu İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunlarına, tütün eksperi ve yönetici olarak, yaprak tütün işleme ve sigara fabrikalarında çalışmaları yanında, Tarım Bakanlığı bünyesinde bulunan İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri’nde görevler almalarını ve serbest mühendis, müşavir, bilirkişi, hakem olarak çalışmalarını sağlayacak eğitsel donanım kazandırılmaktadır.

4733 Sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'a göre ‘’Türkiye'de Tütün Eksperliği yapmak için, Tütün Eksperliği yüksek okullarından veya muadili yerli ve yabancı okullardan lisans düzeyinde yüksek öğrenim diploması alarak mezun olmak şarttır. Tütün Eksperi unvanına sahip olmayanlar, tütün alım ve satım muayenelerini, tütün vasıf, değer ve nevilerinin belirlenmesini ve tütün işleme, bakım, fabrikasyon eksperliği yapamazlar, tütün işlerinde bilirkişi ve hakem olamazlar. Tütün eksperlerinin görev, yetki ve mesleki sorumlulukları Kurul tarafından çıkarılacak yönetmeliklerle düzenlenir

Tütün Eksperliği Yüksekokulu iş bulma imkanı, Tütün Eksperliği Yüksekokulu iş olanakları hakkında bilgi, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları ne iş yapar, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları nerelerde çalışır, Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunları ne kadar maaş alır, Tütün Eksperliği Yüksekokulu maaşı ne kadar, Tütün Eksperliği Yüksekokulu kazançları


Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gümrük ve Tekel Bakanlığınca İstanbul'da kurulan Tütün Eksperleri Yüksekokulu (TEYO),1975 yılında İstanbul da öğretime başlamıştır.
Yükseköğretim Kurulunun 01.03.1991 tarih ve 91.9.257 sayılı kararı ile TEYO mezunlarına“Tütün Teknolojisi Mühendisi” unvanı verilmeye başlanmıştır.
1987 yılında İstanbul'dan Akhisar'a nakli kararlaştırılan ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesine bağlanan Yüksekokulun adı ve bağlantısı 1992 yılında yürürlüğe giren 3837 sayılı yasa ile Tütün Eksperliği Yüksekokulu olarak değiştirilmiş ve Manisa da kurulan Celal Bayar Üniversitesine bağlanmıştır.

ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavda, YGS-2 puan türünde yeterli puanı sağlayabilmiş olmak şartı aranır.

Kayıt esnasında adayların tam teşekküllü bir devlet hastanesinden aldıkları sağlık raporuna ilave olarak, renk körü olmadıklarını belgelendirmeleri gerekir.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger