Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü İş Olanakları

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü  iş imkanları, Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uçak Gövde Motor Bakım İş İmkanları Hakkında Bilgi Uçak Gövde Motor Bakım İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ülkemiz hava aracı Bakım Onarım Yenileme (BOY) işletmelerinin kabiliyet ve faaliyetleri değerlendirildiğinde, mevcut yolcu/kargo uçaklarımızın yaklaşık 700 milyon ABD Doları tutması beklenen bakımlarının %70’inin yerli kuruluşlarımızca gerçekleştirildiği görülmektedir. Bakım hizmetlerinin önemli bir kısmı THY Teknik’in tarafından sağlanmaktadır.

Ülkemiz BOY hizmetlerinin %85’ini gerçekleştirmekte olan THY Teknik, 2.140 personel ile çok gelişmiş bakım kabiliyetine sahiptir. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 2012 yılında faaliyete geçmesi öngörülen, 372.000 m² alana yerleşik 3.500 personeli çalışacağı “Havacılık Bakım Onarım ve Modernizasyon Merkezi”nde (HABOM) aynı anda 12 dar gövde ve 3 geniş gövde olmak üzere toplam 15 uçağa bakım hizmeti verilebilecektir. Söz konusu tesis ile 2020 yılında bakım-onarım pazarından 1 milyar ABD Doları pay alınması öngörülmektedir.

Bakım sektörünün diğer 2 önemli kuruluşundan MNG Teknik 602, myTECHNIC 617 personeliyle,  çok sayıda yerli/yabancı müşteriye hizmet vermektedir. Her iki kuruluşta da komponent bakım kabiliyetleri mevcuttur.

Yukarıdaki 3 büyük firmanın öngörüleri incelendiğinde, hem ulusal havacılık sektörümüzün büyüme hızı sayesinde, hem de bölgemizde bulunan havacılık kuruluşlarına Türkiye’de bakım hizmeti verilmesi isteği doğrultusunda, önümüzdeki 10 yıl içerisinde, BOY sektörünün 2 katına büyüyeceği değerlendirilmektedir.

Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü İş Olanakları
Mezun öğrenciler Türk Hava Yolları A.O., Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri, özel hava yolu işletmeleri ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde çalışmaktadır.

Uçak Gövde Motor Bakım iş bulma imkanı, Uçak Gövde Motor Bakım iş olanakları hakkında bilgi, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları ne iş yapar, Uçak Gövde Motor Bakım mezunları nerelerde çalışır, Uçak Gövde Motor Bakım mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uçak Gövde Motor Bakım mezunları ne kadar maaş alır, Uçak Gövde Motor Bakım maaşı ne kadar, Uçak Gövde Motor Bakım kazançları

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Hava araçlarında Gövde ve Motor Bakımı faaliyetleri, günümüzün hava ulaşımında ileri teknolojiyi en üst düzeyde kullanan bir eğitim sayesinde mümkün olmaktadır.    Hızlı ve güvenli ulaşımı gerçekleştiren hava araçları, ileri teknoloji bilgisi ve donanımın uygulama alanlarının başında yer almaktadır.  Bu nedenle bölümün laboratuvar ve atölyeleri, bakım ve onarım konusunda yetkin teknik elemanların eğitimine olanak sağlayacak donanım ve altyapıya sahip olacak şekilde kurulmuştur. Bölümde öğrenciler, hava aracında bulunan gövde, motor, pervane ve diğer alt sistemlerin bakım ve onarımının çağdaş yöntem ve teknikle nasıl yapılacağını öğreneceklerdir.

Ayrıca sınıfta öğrendikleri temel bakım konusundaki teorik bilgileri hidrolik, pnömatik sistemler, gas türbinleri, pistonlu motorlar, iniş ve frenleme sistemleri vb.  bakımı ve onarımını  hava aracı üzerinde nasıl uygulayacaklarının pratiğini yapacaklardır. Eğitimlerinin önemli bir kısmını laboratuvar ve atölyede gerçek hava aracı sistemlerini kullanarak ve pratik yaparak geçireceklerdir.

Uçak Gövde Motor Bakım Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

Selamın aleykum hocam bana detaylı bilgi verimisin

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger