Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü  iş imkanları, Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Uçak ve Uzay Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Uçak ve Uzay Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar TAI, TEI, vb hava aracı veya hava aracı parçası üreten işletmelerde, THY Teknik, My Technic vb hava aracı bakımı yapan işletmelerde ve SHGM, TÜBİTAK, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Hava İkmal Bakım Merkezleri gibi kamu kuruluşlarında, askeri ve sivil havacılık alanlarında tasarım, ar-ge, üretim, bakım vb alanlarda istihdam edilebilir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları
Mezunlar; Türk Hava Yolları A.O., Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri ve özel havayolu işletmelerinin bakım onarım işlerinde; TUSAŞ, TEI ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde mühendislik hizmetleri vermek üzere çalışma imkanları bulabilir; TUBİTAK-MAM, SAGE araştırma merkezleri, ROKETSAN, HAVELSAN gibi firmalarda görev alabilirler. Mezunlar İngilizce diline profesyonel anlamda hâkim olacakları için yurtdışında da havacılık ve uzay teknolojisi firmalarında çalışabilirler. Mezunların bir kısmı ise akademik personel olarak kariyer imkanı bulabileceklerdir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği iş bulma imkanı, Uçak ve Uzay Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-4500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uçak ve Uzay Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Uçak ve Uzay Mühendisliği maaşı ne kadar, Uçak ve Uzay Mühendisliği kazançları

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü; yapı ve malzeme, aerodinamik, aviyonik, itki sistemleri, uçak ve uzay aracı tasarımı, sistem performansı, dinamik ve kontrol, sistem mühendisliği ve benzer alanlara ilgi duyan öğrencilere kariyer imkânı sunmaktadır. Bölümün hedefi, askeri ve sivil kullanıma yönelik uçak ve uzay araçlarının tasarımı, geliştirilmesi, analizi, test edilmesi ve üretimidir.

Uçak ve uzay mühendisliği bölümü, mesleğin ilgi alanlarına temel oluşturan matematik ve fiziğin yoğun olduğu bir ders müfredatı sunar. Programın temel amacı öğrencilerine araştırma ve deney yöntemlerinde ve veri toplamada yeterlilik, ileri derecede analitik ve mantıksal düşünme kabiliyeti, yüksek seviyede matematiksel ve fiziksel bilgi, mekanik ve mühendislik bilgilerini de kapsayan disiplinler arası kabiliyetler, karşılaşılan karmaşık teknik zorlukları tespit edebilme ve üstesinden gelebilme gibi teknik ve bilimsel yetiler kazandırmaktır. Bu kritik beceriler, ulusal ve uluslararası uçak-uzay kurumlarında ve akademide kalifiye iş bulabilmede ciddi bir öneme sahiptir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger