Ulaştırma ve Lojistik Bölümü İş Olanakları

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Ulaştırma ve Lojistik Bölümü  iş imkanları, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Ulaştırma ve Lojistik Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Ulaştırma ve Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Ulaştırma ve Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ulaştırma ve Lojistik mezunları, kamu ve özel sektörde iş bulmak imkanına sahiptir. Hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılık şirketlerinin tamamı ile lojistik, depolama ve nakliye firmaları, yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmalar, taşıma organizatörleri, forwarder’lar ve gümrük müşavirlikleri, ticari faaliyetlerle uğraşan firmaların lojistik departmanları potansiyel iş imkanlarının en önde gelenlerini oluşturmaktadır. Mezunlarımız hava yollarında ve hava alanlarında yönetim ve yer hizmetlerinde, liman yönetiminde, gemi yükleme ve depolama alanlarının yönetiminde iş bulabilmektedir.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü İş Olanakları
Eğitim süresini tamamladıktan sonra , mezunların kazandıkları ünvan LOJİSTİSYEN olarak isimlendirilmiştir. Lojisik operasyonları yönetmek ve yönlendirmek yaptıkları işin temelini oluşturmaktadır.
Uluslararası taşımacılık ve dağıım firmalarının Türkiye temsilciliklerinde bölüm müdür yardımcılıkları gibi doğrudan mesleki sorumluluk gerektiren yerlerde.

Ulaştırma ve Lojistik iş bulma imkanı, Ulaştırma ve Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Ulaştırma ve Lojistik mezunları ne iş yapar, Ulaştırma ve Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Ulaştırma ve Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Ulaştırma ve Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Ulaştırma ve Lojistik maaşı ne kadar, Ulaştırma ve Lojistik kazançları

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Ulaştırma ve lojistik programı, Global lojistik anlayışına sahip gerekli bilgi ile donatılmış, mesleğinde profesyonel elemanlar yetiştirmektetir. Eğitim süresi 4 yıl ve 8 akademik dönemden oluşmaktadır. Eğitim süresince 30 gün sektörde olmak koşulu ile ulusal veya uluslararası firmalarda staj zorunluluğu vardır. Staj dönemi 3. Sınıfın bitiminde  öğrencinin başarısı doğrultusunda yapılmaktadır. Öğrencilerin,  4 yıllık eğitim süresince Lojistik alanında ve tedarik zinciri yönetiminde operasyonel işler ile yönetsel işleri başarabilecek beceriye sahip olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca taşımacılık ile ilgili tüm modlarda (deniz, hava, kara, demiryolu ve boru hatı taşımacılıkları) operasyonel ve yönetsel işler için de aldıkları eğitimler kendilerine destek vermektedir.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Ulaştırma ve Lojistik Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger