Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası İşletme Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası İşletme Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren firmalarda, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici asistan olarak çalışabilir, performansları ölçüsünde yükselebilirler.

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü İş Olanakları
Üniversite ile iş dünyasının sıkı bir iş birliği içerisinde olması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için zaman zaman iş dünyasını temsil eden paydaşlarımızdan mezunlarımızdan beklentilerini öğrenerek programımızı bu doğrultuda güncellemeye çalışıyoruz.Öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş hayatını tanımaları amacıyla yurt içi veya yurt dışı zorunlu stajın yanında gönüllü stajla bu süreyi uzatmalarını teşvik ediyoruz. Amacımız öğrencilerimize sadece teorik bilgileri vermek değil, bunlar arasında bağlantıları kurabilen ve resmi bir bütün olarak görebilen, iletişim becerisi kuvvetli, toplumsal sorumluluğa sahip bireyler yetiştirmektir. Bunun sonucunda mezunlarımızın sahip oldukları bilgi ve becerileri sayesinde ulusal ve uluslararası işletmelerin farklı alanlarında önemli sorumluluklar üstlenmiş olduklarını kıvançla görmekteyiz. (Yeditepe Üniversitesi)

Uluslararası İşletme Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası İşletme Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar, Uluslararası İşletme Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası İşletme Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası İşletme Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası İşletme Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası İşletme Yönetimi kazançları

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Küresel ekonomiler işletme mezunlarının uluslararası bir profile sahip olmalarını ve dolayısıyla klasik işletme eğitiminin de küreselleşmeye uyum sağlayacak biçimde dönüşümünü zorunlu kılmıştır. Ders programları Alman üniversiteleri ile uyumlu olması ve Türkiye’de sayıları 4200’ü bulan Alman firmalarında istihdamı sağlayacak eleman yetiştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Eğitim dilinin Almanca olması, bunun yanında yoğun olarak dört yarıyıl okutulan İngilizce dersleri mezunlarımızın uluslararası şirketlerde de başarı şanslarını yükseltmekte, hareket kabiliyetlerini arttırmaktadır.  Almanca bilgisi olmadan gelen öğrenciler önce Hazırlık Sınıfı'nın B ve A kurlarını (seviyelerine göre) okuyarak güz veya bahar döneminde bölüm derslerine başlayabilirler. Yeterli seviyede Almanca bilgisine sahip olanlar ise yeterlilik belgelerini Hazırlık Koordinatörlüğü'müze ibraz edebilir veya seviye tespit sınavına girip yeterliliklerini kanıtlayabilirler.    

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger