Uluslararası Lojistik Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Lojistik Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Lojistik Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Lojistik Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Lojistik Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlarımız, hedef alınan Ulusal ya da Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi, üretim işletmelerinin "Tedarik Zinciri" yönetimini gerçekleştiren departmanlarında istihdam edilebilirler, bu bölümleri yönetebilirler.

Uluslararası Lojistik Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunları aşağıdaki kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler;
-Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Lojistik Birimleri
-Lojistik Şirketler (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılar)
-Taşıma İşleri Organizatörleri (Freight Forwarders)
-Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketleri
-Sigorta, Finansman, Denetim ve Dış Ticaret Şirketlerinin Lojistik Birimleri
-Lojistik Danışmanlık ve Eğitim Kuruluşları
-Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Lojistik Bölümleri
-Devlet Planlama Teşkilatı, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer Devlet Kurum ve Kuruluşlarının ilgili Birimleri
-İletişim ve Bilişim Teknolojileri Şirketlerinde Lojistik Uygulama Birimleri

Uluslararası Lojistik iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik kazançları

Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Lojistik bölümü; Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Esenyurt Üniversitesinde okutulmaktadır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenci alımında YGS-6 puanını kullanırken, diğer iki üniversite TM-1 puan türünü kullanmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır.

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından ürünün tüketildiği son noktaya kadar; malzemelerin, hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir.
Ülkemizde Lojistik Sektörünün gelişmesine paralel olarak, Lojistik ve Taşımacılık konusunda uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç da artmıştır ve giderek artmaktadır.

Uluslararası Lojistik Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Lojistik Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Lojistik Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger