Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm programının Disiplinler arası niteliği vardır. Öğrenciler, mesleki bilgilerin yanında, işletme ve ticari bilgiler ve en az iki yabancı dil bilgisi ile donatılmaktadır. Bu özellik, öğrencilerin mezun olduklarında istihdam alanlarını çeşitlendirmekte ve Uluslararası Piyasalarda çalışma imkanını geliştirmektedir. Mezunlarımız, hedef alınan Ulusal ya da Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi, üretim işletmelerinin "Tedarik Zinciri" yönetimini gerçekleştiren departmanlarında istihdam edilebilirler, bu bölümleri yönetebilirler.
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık programı, globalleşen ekonomik ortamda, kendilerini Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık konularında geliştirmek isteyen, bu sektörde etkin bir kariyer yapmak isteyenler için uygun bir eğitim alanıdır. Hızla gelişen Türkiye lojistik sektörü, bu alanda Yetişen kişiler için geniş fırsatlar sunmaktadır. Sektör için yetişmiş insan gücüne talep büyüktür. Ayrıca yasal bir düzenleme ile, Taşıma ve Lojistik faaliyetlerde bulunan kuruluşların, İhtisas diplomalı yöneticiler tarafından yönetilmeleri zorunluluğu getirilmiştir.
Lojistik, diğer birçok meslek gibi yalın bir konu veya disiplin değildir. Birçok konu ve Disiplini bir arada bulunduran ve bunların bir sentezi olarak ortaya çıkan bir çalışma alanıdır. Mezunlarımız, lojistik hizmeti sunan kamu ve özel kuruluşlar ile, bünyesinde lojistik hizmetleri bulunduran kuruluşlarda veya lojistik hizmetleri satın alan kuruluşlarda istihdam edilebilirler. Bu nedenle, mezunlar için geniş bir çalışma ve iş imkanı bulunmaktadır.
Ayrıca, öğrenciler, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Bilgi Teknolojileri gibi bölümlerde yan veya çift ana dal yapmak imkanı bulacaklardır. Mezunlar, Lisansüstü akademik kariyer yapabilirler. Bu sektörde kendi işlerini kurmak isteyenler için ise lojistik eğitimi, artı bir avantaj sağlamaktadır.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü İş Olanakları
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları, lojistik uzmanı, lojistik danışmanı, taşımacılık uzmanı, lojistik yöneticisi gibi farklı unvanlarla ulusal veya uluslararası çapta lojistik ve taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren işletmelerde çalışabilirler. Ayrıca, yolcu taşımacılığı ve ulaşım hizmetleri alanında faaliyette bulunan kuruluşlarda görev alabilir, tek veya çokuluslu çeşitli işletmelerde tedarik zinciri yöneticiliği veya satın alma yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışma olanağı bulabilirler.


Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık kazançları

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından, ürünün tüketildiği son noktaya kadar malzemelerin, Hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin Planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir. Ülkemizde lojistik sektörünün gelişmesine paralel olarak, Lojistik ve Taşımacılık konusunda uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç da artmıştır ve giderek artmaktadır. Bu ihtiyacı gören Üniversitemiz, 2001 yılında "Lisans" düzeyinde eğitim veren "Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık" Programını başlatmıştır. Bu eğitimden amacımız, Lojistik ve Taşımacılık sektörü ile üretici ve ticari işletmelerin lojistik konularının yönetimi için insangücü yetiştirmektir.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümünün Geleceği
Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger