Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Lojistik Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Lojistik Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarının görev alabilecekleri başlıca yöneticilik ve diğer pozisyon ve alanlar şöyle sıralanabilir:
-Tüm yurtiçi üretici (fabrikalar), toptancı ve perakendeci işletmeler
-Süpermarket, Hipermarket ve Zincir Mağazalar
-Uluslararası ve Çok Uluslu İşletmeler
-Distribütörlük firmaları
-Büyük ölçekli firmaların satın alma, tedarik ve Lojistik departmanları
-İhracat firmaları
-İthalat firmaları
-Serbest Bölgeler
-Modern dağıtım depoları
-Boruyolu Dağıtım Şirketleri
-Kargo ve kurye firmaları
-Kara, hava ve deniz yolu taşımacılık firmaları
-Charter işletmeleri
-Kruvaziye işletmeleri
-Çağdaş Şehirler ve Ülkelerarası Otobüs İşletmeleri
-Ulusal ve uluslararası Lojistik firmaları
-Hava ve Deniz Limanları
-Marinalar
-Ulaştırma ve Turizm Bakanlıkları gibi Kamu Kurum ve Kuruluşları ve diğer resmî kurumların Lojistik birimleri, bölümleri
-Modern Lojistik Köyleri
-Afet Lojistiği ve ilgili kuruluşlar
-Vakıf, Dernek, gibi Kâr Amaçsız Kuruluşlar, Sivil Toplum Örgütleri
-İşletmeciliğin Bütün Dalları

Sayılan bu örneklerden görüldüğü gibi, Lojistik kariyeri, mezunlarımız açısından çok çeşitli ve önemli yöneticilik fırsatları sunmaktadır. Lojistik sektörünün hızla gelişen bir iş alanı olması ve bu alanda yabancı dili iyi ve yetişmiş eleman sayısının azlığı nedeniyle, mezunlarımızın iş bulma olanakları oldukça geniştir. Özellikle İngilizce eğitim yanında, Rusça, Almanca, Fransızca gibi ikinci bir yabancı dil eğitimi verilen bölümümüz, öğrencilerin kariyeri açısından farklılık yaratıcı ek bir avantaj daha sağlamaktadır. Bu avantaja Türkiye’de çok az sayıda üniversite’de lisans düzeyinde Lojistik eğitimi verilmesi de eklenebilir.
Lojistik eğitimi Türkiye’de ve dünyada uzun yıllar mezunlarımız için nitelikli iş bulma açısından önü açık bir niş oluşturacaktır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası Lojistik Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Lojistik Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası Lojistik Yönetimi kazançları

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, Lojistik sektöründe artan uluslararası rekabet koşullarında öğrencilerine analitik düşünme ve problem çözme yetenekleri kazandırarak onları ulusal ve uluslararası firmalarda optimal çözüm üreten deneyimli Lojistik tasarımcıları olarak iş yaşamına hazırlamayı hedefler.
Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, hem küresel hem de yerel (ülkesel/bölgesel) anlamda Müşteri Odaklı Pazarlama Anlayışı’nın yaygınlaşmaya başladığı 1980’li yıllardan itibaren önemli gelişmeler gösteren Lojistik sektörünün gereksinim duyduğu iki yabancı dil bilen, disiplinlerarası bilgi ve beceriye sahip, çok iyi derecede yetişmiş donanımlı insan kaynağını kazandırmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger