Uluslararası Ticaret Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Ticaret Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Ticaret Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Ticaret Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Ticaret Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Ticaret İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret İş Olanakları Hakkında Bilgi
Kurulmakta olan Kariyer Merkezimiz ile öğrenci, öğretim üyesi ve Sektör işbirliğinin karma bir yönetişim modeli çerçevesinde birlikteliği sağlanacaktır. Programa katılan öğrencilerin kariyer planları oluşturulacak, istedikleri sektörlerde görev almaları yolunda altyapı çalışmalarına daha öğrencilik dönemlerinde başlamaları sağlanacak, tanımak istedikleri sektörlerin belirlenmesi, okudukları bölüme ilişkin iş olanaklarının sağlanması üzerinde çalışılacaktır. Kariyer Merkezimizin çalışma konuları içinde ayrıca insan kaynakları, kariyer merkezlerinin çalışmalarının incelenmesi, yeni iş fikirlerinin oluşturulması, fikirlerin sektör temsilcileri ile paylaşımı yolunda katılımcı bir model içinde hareket edilmesi, meslek tanıtımları, sektördeki iş bölümleri, organizasyon yapılarının incelenmesi de sayılabilir.
Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun olacak öğrenciler, dış ticaret ile ilgili firmalarda, şirketlerin dış ticaret departmanlarında, ithalat ve ihracat ile ilgili bölümlerde, bankaların dış işlemler servislerinde, gümrük, gümrükleme firmalarında, lojistik firmalarında, sigorta şirketlerinde görev alabilirler.

Uluslararası Ticaret Bölümü İş Olanakları
Programı tamamlayan Öğrencilerin Merkez Bankası,Sermaye Piyasası Kurumu(SPK),Devlet İstatistik Enstitüsü,Dış Ticaret Müsteşarlığı,Hazine Müsteşarlığı,Devlet Planlama Teşkilatı gibi kamu kuruluşlarının yanı sıra çok uluslu şirketler,ihracat ve ithalat firmaları,yurtdışına açılmayı düşünen firmalar ile bankacılık,sigortacılık,taşımacılık ve benzeri hizmet ve üretim sektörlerinde faaliyette bulunan özel sektör firmalarında iş bulma olanakları vardır.

Uluslararası Ticaret iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret kazançları

Uluslararası Ticaret Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Günümüz dünyasında hem uluslararası ticarette, hem de yatırımlarda gözlenen hızlı artış birbirine bağımlı hareket eden bir ekonomik sistemin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yol açmıştır.Bu bağımlılık, aynı zamanda sosyal, kültürel ve politik alanlarda da kendisine hissettirmektedir.Doğrudan yabancı yatırımlar ve ulusal ekonomilerin küreselleşmesi, uluslararası ticareti iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline getirmiştir.Çağımızdaki iş dünyasında , küresel olarak faaliyette bulunmak artık istisnadan çok bir kural haline gelmiştir.Dolayısıyla,başarılı olmak isteyen yöneticilerin bu değişikliklerin farkında olup,rekabetçi bir ortam içerisinde çalışma zorunluluğu vardır.

Uluslararası Ticaret Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Ticaret Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Ticaret Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

2 yorum

merhaba yararlı bir yazıydı teşekkürler aslında bana yardımcı olablecek bir tavsiye arıyorum .benim sorunum şu;ben uti 3.sınıftayım B seviye bir ingilizcem var.yurtdışına çıkıp dilimi geliştirmek ve iyi bir iş bulmak iatiyorum ama ne yapacağıma karar veremiyorum. ithlalat ihracat yapan bir işletmede çalışmak istiyorum ayriyetten şimdiden başlamak istiyorum bişeyler yapmak tecrübe sahibi olmak istiyorum sağlam adımlar atıp zaman kaybetmek istemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz acaba...

Ticaret hic bir zaman bitmez her zaman önü açık 👍

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger