Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Ticaret ve Finans İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Finans İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları, ulusal ve uluslararası şirketlerde, dış ticaret, dış pazarlama ve finans departmanlarında, bankaların dış işlemler ve fon yönetimi birimlerinde istihdam edilebilmektedirler. Bölüm mezunları ayrıca, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı gibi ilgili kamu kurumlarında ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının çalışabilecekleri her alanda iş bulma olanağına sahiptirler.

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü İş Olanakları
Mezunlarımız ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarında ve diğer sektörlerdeki çok uluslu şirketlerde, sivil toplum örgütlerinde ve araştırma merkezlerinde istihdam olanağına sahiptirler.

Uluslararası Ticaret ve Finans iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Finans iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Finans mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Finans mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Finans maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Finans kazançları

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü, öğrencilerine ekonomi, finans ve uluslararası ticaret konularını küresel bir perspektiften vermektedir. Bölümümüz, disiplinlerarası yapısı ve akademik kadrosunun geniş perspektifi sayesinde, başta İşletme ve Ekonomi programları olmak üzere, birçok farklı program ile birlikte çift anadal ve yandal olanakları da sağlamaktadır.

Türkiye, küreselleşen ekonomide son yıllarda artan bir ivme ile daha büyük bir yer edinmektedir. Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için çekiciliği artarken, özellikle İstanbul, birçok uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Artık büyük Türk şirketleri sadece ihracat ve ithalat yapmakla yetinmemekte, aynı zamanda birçok ülkede doğrudan yatırım yaparak çok uluslulaşmaktadır. Bölümümüz İstanbul gibi bir uluslararası finans ve iş merkezinde, geleceğin yöneticlerini küresel bir vizyona sahip olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger