Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Uluslararası Ticaret ve Lojistik İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Lojistik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Lisans programından mezun olan öğrenciler lojistik ve dış ticaret sektörlerinde uzman/yönetici olarak çalışmanın yanında kamu sektöründe kanunların kendine tanıdığı tüm meslek sınavlarına girme olanağına kavuşacaklardır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü İş Olanakları
Günümüzde, yoğun ekonomik küreselleşme çerçevesinde uluslararası ticaret ve lojistik ile ilişkisi bulunmayan özel ve kamusal şirket kalmamıştır. Bu nedenle UBYO “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” mezunlarının çalışma alanları son derecede geniştir. Mezunlarımız tüm şirketlerin dış ticaret, finans, lojistik departmanlarında iş bulabilecek olmakla birlikte özellikle ithalat ve ihracat firmaları ile sayıları giderek artan lojistik firmalarında gelecek vaat eden işler ve saygın meslekî pozisyonlar bulabileceklerdir. Dört yıllık lisans öğretimi veren UBYO “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü” ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksek okul bölümlerine eşdeğer olduğu için, mezunlarımızın bu okullardan mezun olanların elde edebilecekleri tüm yasal haklara sahip olma olanakları da vardır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik kazançları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası ticaret ve lojistik farklı faaliyet alanları olmalarına rağmen aralarında çok önemli ilişkiler de vardır. Günümüzde uluslararası ticaret ancak modern lojistik faaliyetleri çerçevesinde yürütülebilmektedir. Dolayısı ile uluslararası ticaret uygulamaları alanında uzmanlaşmış kişilerin mutlaka lojistik bilgilerine de sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, Bölümümüzde uluslararası ticaret ve lojistiğin bir arada yer almasının öğrenciler açısından çok büyük bir avantajı vardır.
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

2 yorum

Erkek arkadaşıma tm1den okuyabileceği,böyle özel şirketlerde yüksek maaşlı, prestijli bir konumda bulunmasına olanak sağlayacak bir bölüm önermek istiyorum. Bunun için sizce İşletme Enformatiğini mi Uluslararası Ticaret ve Lojistik mi İşletme mi yoksa İktisat mi daha uygun olur? Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

3000-3500 tl maaş mı? Bir yanlışınız var. Kamuda memurlar aşağı yukarı aynı maaşı alıyor. Bir düz memur ise ortalama 2600 tl maaş alıyor.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger