Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar istihdam konusunda birçok mesleğe göre daha şanslıdırlar. Lojistik sektörü, dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan bir sektördür.
-Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Dış Ticaret ve Lojistik Birimlerinde,
-Dış Ticaret Şirketlerinde,
-Lojistik Şirketlerinde (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılarında),
-Taşıma İşleri Organizatörlerinde (Freight Forwarders),
-Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketlerinde,
-Sigorta, Finansman, Denetim ve Dış Ticaret Şirketlerinin Lojistik Birimlerinde,
-Dış Ticaret ve Lojistik Danışmanlık ve Eğitim Kuruluşlarında,
-Üniversite ve Araştırma Kurumlarının Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinde,
-Devlet Planlama Teşkilatında,
-Ulaştırma Bakanlığında,
-Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde,
-İletişim ve Bilişim Teknolojileri Şirketlerinin Dış Ticaret ve Lojistik Uygulama Birimlerinde.
-Gümrükler Müşavirlerinde,
-Liman İşletmelerinde,
-Sivil Toplum Örgütlerinde,
-Belediyelerde çalışabilirler.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü İş Olanakları
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, ekonomi, uluslararası ticaret, finans, bankacılık ve lojistik alanlarında öğretim yapan diğer fakülte ve yüksekokul bölümlerinden mezun olanlarla aynı yasal haklara sahiptirler. Uluslararası lojistik meslek elemanları, uluslararası alanda faaliyet yürüten tüm kuruluşların üretim, depolama, nakliye, pazarlama bölümlerinde, kargo ve nakliye firmalarında, dış ticaretin yoğun olduğu büyük illerde kamu sektörünün gümrük, liman işletmeciliği bölümlerinde istihdam edilebilmektedirler. Mezunlar; ithalat-ihracat uzmanı, dış ticaret elemanı, satın alma uzmanı, satış temsilcisi (iç-dış piyasa) ve pazarlama elemanı olarak görev yapabilmektedirler. Programdan mezun olanların sektördeki istihdam oranı, program amaçlarına ne ölçüde yaklaşıldığını belirleyecektir. Bu bölümde verilecek eğitim, öğrencilere, uluslararası ticaret ve lojistik alanlarındaki teorik bilgilerle pratik uygulamaları bir arada sunarak, sektörde gerçekleşen değişim ve gelişmeleri öğrenme fırsatı verecektir. Bu sayede, sektörün ihtiyaç duyduğu uzman insan kaynağının yetişmesine katkıda bulunacaktır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi kazançları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Lisans Programının amacı, envanter, taşımacılık, depolama ve paketleme gibi konuları içeren ve bu yönde genel olarak; ekonomi, ithalat ve ihracat uygulamaları, lojistik, muhasebe, pazarlama, dış ticaret işlemleri gibi iktisat ve işletme derslerini kapsayan entegre bir programdır. Günümüz rekabet koşullarında uluslararası ticaret ancak çağdaş lojistik yönetimi anlayışı çerçevesinde yürütülebilmektedir. Dolayısıyla, uluslararası ticaret uygulamaları alanındaki uzmanların kapsamlı bir lojistik bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger