Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü İş Olanakları

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü  iş imkanları, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama İş İmkanları Hakkında Bilgi Uluslararası Ticaret ve Pazarlama İş Olanakları Hakkında Bilgi
Programı bitirenler, ticaret sektöründe hizmet veren uluslararası şirketlerde pazarlama, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici, uzman, uzman yardımcısı ve danışman olarak çalışabilirler.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunları, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe kariyer yapabilirler. Bu çerçevede, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren özel sektör firmalarının çeşitli yönetim (ithalat-ihracat, pazarlama, iletişim, finans, lojistik, vb.) kademelerinde ya da hizmet ve/veya ürün sunan firmalar için dış pazarlara açılım konusunda danışmanlık hizmetlerinde çalışabilecekleri gibi; Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Odaları, İhracatçı Birlikleri ve benzeri kamusal kurumlarda ve uluslararası kuruluşlarda (Dünya Ticaret Örgütü, UNCTAD, Uluslararası Ticaret Merkezi, ve diğer BM örgütleri) uzman olarak görev yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik kariyer yapma imkanları da bulunmaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama iş bulma imkanı, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama iş olanakları hakkında bilgi, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları ne iş yapar, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları nerelerde çalışır, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama mezunları ne kadar maaş alır, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama maaşı ne kadar, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama kazançları

Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programı, uluslararası alanda ticari faaliyet gösteren firmalarda temel işletmecilik kavramlarını uygulayabilen, işletmelerin pazar paylarını genişleten, yabancı dil bilen yönetici adayları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu bölümde, İşletme Yönetimi, Ekonomi, Muhasebe, Finansman, İstatistik, Bilgisayar, Dış Ticaret Uygulamaları ve Kanunları, Uluslararası Anlaşmalar, Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi ile Pazarlama dersleri okutulmakta ve öğrencilerin ikinci bir yabancı dil öğrenmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır.
Ayrıca, öğrencinin başarı durumuna göre de staj, proje ve uygulama çalışmaları organize edilmektedir. Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik okumak isteyenlerin ticaret ilgilerinin yanında sayısal yeteneğinin ve sözel ifade yeteneğinin iyi olması gerekir.


Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger