Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü İş Olanakları

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü  iş imkanları, Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Urdu Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Urdu Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölümden mezun olup de devlet kurumlarına atanmak maalesef çok zor. Ancak şu yorum da işinize yarayabilir: ‘’Araştırma yaptığınıza göre sanırım nerelerde çalışma imkanı olduğunu biliyorsunuzdur.Bunu söylemekten hiç hoşlanmıyorum ama bizim ülkemizde çoğu mesleğin gelecek garantisi yok maalesef. Bu bölümü bende dahil olmak üzere isteyerek kimse seçmiyor ama madem ki seçtik ve okumaya karar verdik yapmamız gereken tek şey en iyisi olabilmek için çalışmak ayrıca yan dal da yapılabilir çok iyi olur ben ilk sene Konya’da okuyup Ankara’ya geçmeyi düşünüyorum sırf bu yüzden.Evet çok popüler bir dil olarak görünmeyebilir ama siz istedikten sonra ben işsiz kalacağınızı sanmıyorum. Her şeyde olduğu gibi yine Her şey çalışmaya, azme bağlı."Offf yaaa bu ne biçim dil, bu ne biçim bölüm ." diyerek geçirirsek 4 yılı zaten hiç bir şey olunmaz artık. Sanırım ne demek istediğimi anladınız. :)’’

Urdu Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Urdu Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Urdu Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Urdu Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Urdu Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Urdu Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Urdu Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Urdu Dili ve Edebiyatı kazançları

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Günümüzde Pakistan devletinin ulusal dili olan ve Hindistan’ın resmi dilleri arasında yer alan Urduca, Türklerin Hindistan’daki fetihlerini müteakip, o bölgenin mahalli dilleri ile Müslüman askerlerin konuştukları Farsça, Arapça ve Türkçe gibi dillerin karışımı ile ortaya çıkmıştır. Günümüzde başta Pakistan ve Hindistan olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinde yüz milyonlarca kişi tarafından konuşulan Urduca, yüzyıllardan beri Pakistan ve Hindistan’da edebiyat ve kültür dili olarak kullanıla gelmiş ve bu dilde her sahada sayısız eserler ortaya konmuştur.

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

ARTIK PAKISTANDAKI KONSOLOSLUKLAR BILE INGLIZCE UZERINDEN SOZLESMELI PERSONEL ALIYOR NORMALDE URDU UZERINDEYDI VE MAASI 2500 DOLARIN USTUNDEYDI

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger