Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü İş Olanakları

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü  iş imkanları, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri İş İmkanları Hakkında Bilgi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlarımız 'Uzay ve Uzay Teknolojileri Bilimcisi' unvanını alırlar. Bölümümüz mezunları edindikleri bilgi ve tecrübeleriyle; hem ulusal, hem de uluslar arası uzay çalışmalarında başarı ile görev alabilecekler, ayrıca uygulama ve Ar-Ge çalışmalarına katkıda bulunabileceklerdir.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri iş bulma imkanı, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri iş olanakları hakkında bilgi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları ne iş yapar, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları nerelerde çalışır, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları ne kadar maaş alır, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri maaşı ne kadar, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri kazançları

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
1960'dan buyana uzay bilimleri ve teknolojilerinde gelişmeler oldukça hızlanmış ve gelişmiş ülkelerde bu alanlarda yetişmiş insan gücü ve yatırımlar hızla artmıştır. Ülkemiz bu alanda henüz istenen noktada değildir. Diğer taraftan: 2005/9 nolu Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu kararında yer alan Uzay araştırmaları programında; Uzay araştırmalarında Dünya ile yarışabilir bir bilgi düzeyine erişilmesi ve insan gücü yetiştirilmesinin öncelikli bir Ulusal amaç olduğu vurgulanmıştır. Ülkemizde, uzay çalışmalarına ilişkin hem bilimsel hem de teknolojik açıdan bir eğitime gereksinim duyulmaktadır. Disiplinler arası bir bölüm olan Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümünün ana amacı, uygulama ve Ar-Ge çalışmalarında rol alabilecek, çağımızın bilgi ve teknoloji birikimini alanında etkin bir şekilde kullanabilecek donanımlı mezunları yetiştirmektir.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

Akdeniz Universitesi Uzay Bil ve Teknolojileri Tanıtım Filmi https://www.youtube.com/watch?v=iRvWZQrQqNk

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger