Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Uzay Mühendisliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Uzay Mühendisliği Bölümü  iş imkanları, Uzay Mühendisliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Uzay Mühendisliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Uzay Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Uzay Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları dünyadaki tüm üniversiteler ve kuruluşlarca tanınan 'Uzay Mühendisi' unvanını alırlar.

Uzay Mühendisliği Bölümü İş Olanakları
Öğrenciler istedikleri ve gerekli şartları sağladıkları taktirde İTÜ içerisindeki diğer bölümlere yatay geçiş yapabildikleri gibi, diğer mühendislik bölümlerinde ÇAP (Çift Anadal Programı) öğrenimi yaparak 2 diplomayla mezun olabilmektedirler. Bunun yanı sıra farklı alanlara ilgi duyan öğrencilerimiz bu alanlarda yandal programlarına katılarak ilgili oldukları konularda dersler alabilirler. Mezunlarımız Dünya'daki tüm üniversiteler ve kuruluşlarca tanınan 'Uzay Mühendisi' unvanını alırlar.

Uzay Mühendisliği iş bulma imkanı, Uzay Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Uzay Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Uzay Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Uzay Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Uzay Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Uzay Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Uzay Mühendisliği maaşı ne kadar, Uzay Mühendisliği kazançları

Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Uzay Mühendisliği, dünya çevresindeki hava-uzaydan ekonomik, bilimsel ve teknolojik amaçlı hizmet ve ürün sağlamayı amaçlayan bir mühendislik dalıdır. Uzay mühendisleri sivil ve askeri kuruluşlarda, dünya çevresinde yörüngeye konacak insanlı ve insansız hava-uzay araçlarını ve bunları yörüngeye koyacak roketleri tasarlayan ve inşa eden, görev ve yol planlarını  hesaplayan, sürekli kontrol ederek, görevlerini yerine yetirmelerini sağlayan mühendislerdir. Ayrıca, hava-uzay  araçlarında yapılacak bilimsel ve teknolojik amaçlı deneylerin gerçekleştirilmesinde de görev alırlar.

Uzay Mühendisliği Bölümü, Uluslararası Akreditasyon Kuruluşu olan ABET'ten 2017 yılı sonuna kadar “Tam Akreditasyon” almıştır. Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrencilerimizin diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir ve öğrencilerimiz “Yetkin Mühendislik” Sınavı’na girebilirler.

Uzay Mühendisliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Uzay Mühendisliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger