Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü İş Olanakları

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü  iş imkanları, Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Zaza Dili ve Edebiyatı İş İmkanları Hakkında Bilgi Zaza Dili ve Edebiyatı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Lisans bittikten sonra çalışma alanları:
- Türkiye nin her yerinde seçmeli olarak verilen Zaza Dili dersi öğretmenliği
- Yurtdışında (Özellile Almanya) Öğretmenlik
- Halk Eğitim Merkezinde Zaza Dili Öğretmenliği
- Yüksek lisans ve doktora yapmak (Yurddışı dahil)
- Gelecekte olabilecek projelerde herhangi bir şekilde görev almak
- Tercüman olarak devlet kurumlarında çalışmak
- Yayınevinde Zaza Diline kitap çevirmenliği
- İleride olabilecek Anadilde Eğitim veren özel veya devlet kurumlarında görev almak vb.

Zaza Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı, Zaza Dili ve Edebiyatı iş olanakları hakkında bilgi, Zaza Dili ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar, Zaza Dili ve Edebiyatı mezunları nerelerde çalışır, Zaza Dili ve Edebiyatı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Zaza Dili ve Edebiyatı mezunları ne kadar maaş alır, Zaza Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar, Zaza Dili ve Edebiyatı kazançları

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Ana Bilim Dalımız 2012 yılında kurulmuş olup 2012/2013 Öğrenci alımına başlamıştır. Her yıl 41 kontenjanı olan bölümümüzün çalışma alanları oldukça geniştir. Yurdışından tecrübeli akademik kadrosu ile avrupai düzeyde modern eğitim yapan ana bilim dalımız modern dilbilimi metdolarını esas almaktadır. Öğrencilerimiz 4. sınıfta istedikleri takdirde formasyon dersleri alarak Zaza Dili Öğretmenliği hakkını kazanacaklardır. İlk aşamada gerek Türkiye de gerekse yurddışındaki Öğretmen açığını kapatmayı hedefleyen ana bilim dalımız Erasmus Programı ile Avrupa ve Amerıkadaki seçkin üniversitelere Öğrenci göndermektedir. En yakın zamanda şartları yerine getirip önce Bölüm sonra da Enstitü olmak isteyen Zaza Dili ve Edebiyatı parlak bir gelecek vaadeden bölümlerden biridir. Ana bilim dalımızın akademik personeli yurtdışındaki seçkin üniversitelerde Zaza Dili ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Çok yakında Yüksek lisans ve Doktora programlarının açılması hedeflenmektedir.  (Tunceli Üniversitesi)

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger